** Rozpisy sezóny-podzim 2023 na našem Webu ** Probíhají stálé nábory do všech mládežnických kategorii v klubu !**

Veltruby nebudou na Lhotu vzpomínat v dobrém. S naší rezervou padli po gólech Karbana a Hojdy 2:0.

I přes ospalý začátek a šanci Veltrub, kdy se nedohodla lhotecká obrana a nabídla šanci veltrubskému Bělinovi, který trestuhodně netrefil svatyni Lukáše Málka, se Lhota prezentovala dobrým fotbalem a tvořila si zajímavé šance. Jednu z nich měl Hojda, z levé strany se ocitl sám před gólmanem, míč měl na svoji slabší levou nohu, tudíž si chtěl míč přehodit na pravou, avšak vracející se obránce dokázal odkopnout míč do zámezí. Druhou šanci měl na kopačkách Karban, z pravé strany střílel ranou, která by snad skolila i býka, bohužel pouze do tyče veltrubské brány. Ale třetí šance byla již s úspěšným koncem, Karban z pravé strany, viděl nabíhajícího Hojdu na malém vápně, a připravil mu šanci, která se už těžko neproměňuje – 1:0, běžela 30. minuta utkání. Stejným skóre se šlo i do kabin.

Druhý poločas měli Veltruby značnou herní převahu, i díky lhoteckým chybám v rozehrávce či kombinaci. Vyrovnání měl na kopačce Kmoch, ale gólman Málek předvedl svůj um. V 65. minutě se předvedl soupeřův brankář, Karban potáhl míč do vápna, nahrál pod sebe volnému Černému, který měl před sebou poloodkrytou bránu, vystřelil, ale tygřím skokem zneškodnil střelu právě veltrubský gólman. Po skvělém zákroku následovala o pár minut později zajímavá situace, František Čáslavský prokličkoval až do vápna, kde ho fauloval jeden z obránců. Lhota měla výhodu zahrávání pokutového kopu. Na starost si ji vzal Lubomír Fejt mladší, postavil si tedy míč na penaltový puntík, místo navýšení vedení ale přišla nemilá skutečnost. Slabou střelou k levé tyči nechal vyniknout ochránce veltrubské brány. Avšak Lhotu to nemuselo mrzet, jelikož ke konci utkání proměnila jeden ze svých brejků. Luboš Karban dostal přihrávkou mezi obránci velkou příležitost si připsat v utkání svůj druhý kanadský bod, navedl si míč na velké vápno a střelou svoji silnější nohou k pravé tyči uklidnil všechny domácí fanoušky – 2:0. Takovým výsledek také zápas skončil.

Sestava:
Málek – L. Soukup (K), L. Týma, Lochman – Kopecký, Čáslavský, Procházka, Černý, Heres – Hojda, Karban
Na lavičce:
Fejt a D. Záhora

ŽK: Procházka (14.) – Straka (40.), Teplý (78.)
Rozhodčí: Roman Pikner
Počet diváků: 40

Své předposlední venkovní utkání odehraje rezerva v Bečvárech. Výkop utkání je v neděli 29. října ve 14:30.